April 24, 2024
Tirana, Albania
Lifestyle

Si ti riktheheni jetës personale pas një divorci?

Një divorc ose në përgjithësi një ndarje pas një lidhjeje afatgjatë janë situata që mund ta kthejnë përmbys jetën tonë të përditshme. Psikologia Sara Davison thotë se rruga drejt rikuperimit është e gjatë dhe e vështirë, por mund të jetë edhe arsyeja për të ripërcaktuar gjithçka që besojmë për marrëdhëniet njerëzore. Ndoshta pas një ndarjeje

Read More
Lifestyle

“Lufta ende vazhdon”, Angelina Jolie për Brad Pitt: Dhuna fizike filloi para vitit 2016

Kur dukej se beteja e gjatë në divorcin e Angelina Jolie dhe Brad Pitt kishte arritur fundin, mesa duket lufta ende vazhdon. Aktorja ka treguar se “dhuna fizike filloi shumë përpara vitit 2016 dhe para sulmeve që ndodhën gjatë fluturimit të famshëm”.   Ekipi ligjor i Jolie i kthehet sulmit dhe dokumenteve që Pitt refuzoi

Read More
Lifestyle

Çfarë janë unazat e divorcit, trendi më i ri i prezantuar nga Emily Ratajkowski?

Modelja amerikane, Emily Ratajkowski, jo vetëm që u divorcua, por ajo po e feston me stil dhe me humor këtë ngjarje. Supermodelja, e cila u nda nga producenti Sebastian Bear-McClard në shtator 2022, kohët e fundit, u shfaq në mediat sociale, për të treguar aksesorët e saj të rinj mahnitës. Në një seri selfiesh seksi

Read More