April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota

Shi dronësh mbi Odesa, rajoni zgjohet nga oshëtima e shpërthimeve

Një alarm ajror u ngrit në orët e para të mëngjesit në zonën e Odesës për shkak të një sulmi me dronë. Paralajmërimi u dha nga forcat ajrore ushtarake të cilat pikasën një grup avionësh pa pilot që po i afroheshin bregut nga Deti i Zi. Transmetuesi Suspilne raporton gjithashtu se disa momente më vonë

Read More
Bota

Sulmohet me dronë infrastruktura industriale në Rusi, disa të plagosur

Infrastruktura industriale e rajonit të Rusisë, Tatarstan, ishte cak i sulmeve me dronë të martën, ku për pasojë u plagosën disa njerëz, thanë zyrtarët lokalë. “Mëngjesin e sotëm, ndërmarrjet industriale të republikës, Yelabuga dhe Nizhnekamsk, u sulmuan nga dronët. Nuk ka dëme të rënda, procesi teknologjik i ndërmarrjeve nuk u prish”, shkroi në Telegram Rustam Minnikhanov,

Read More