April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Tritol mobilierisë, shpërthim i fuqishëm në Rrashbull

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në zonën e Rrashbullit në Durrës. Nga të dhënat paraprake mësohet se një sasi e vogël eksplozivi ishte vendosur në ambientet e jashtme të mobilierisë në pronësi të shtetasit L. A., 36 vjeç. Si pasojë e shpërthimit janë shkaktuar vetëm dëme materiale, teksa

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Vrau 2 vëllezërit në Durrës, Klevis Alla dënohet me 25 vite burg

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 25 vite burg Klevis Allën për vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës, ngjarje kjo e ndodhur në prill të vitit 2020, në zonën e njohur si tregu i makinave. Për te pandehurin Altin Ndoci gjykata dha pafajësi,  teksa Besian Xhixha u dënua me 6 vjet burg, ndërsa Enver Diva

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vrasja e Pëllumb Metës në Shënavlash të Durrësit, Apeli lë në burg Hysen dhe Amarildo Metën

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën arrest me burg për Hysen dhe Amarildo Metën, të cilët ndodhen në burg pas vrasjes së babait Pëllumb Meta. Të dy kishin kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë nga arrest në burg në “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”, por kërkesa e tyre u rrëzua nga

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Ndalohet furgoni në Portin e Durrësit, shoferit e pasagjerit i gjejnë orë dore e bizhuteri të fshehura në trup

Në Portin e Durrësit është evidentuar dhe goditur një tjetër rast i fshehjes dhe kontrabandës së sendeve e mallrave. Kështu njoftohet se janë kapur disa sende me vlerë si ora e bizhuteri në një mjet tip furgon me targë AB 183 LZ, që drejtohej nga shtetasi E.S., e me pasagjer shtetasin M.R. Atyre iu gjendën

Read More
Ekonomi

Akademia e “Manchester City”, qeveria jep 90 milionë lekë të tjera, në prill nisin punimet

Qeveria ka vendosur që të jepen 90 milionë lekë të tjera për akademinë e futbollit “Durrah City” që do hapet nga klubi anglez i futbollit i Manchester City-t. Vendimi është publikuar në Fletoren Zyrtare. Më herët, për akademinë që ka për qëllim edukimin e talenteve dhe formësimin e tyre për të ardhmen, qeveria kishte dhënë 20

Read More