April 24, 2024
Tirana, Albania
Ekonomi Lajmi i fundit

Euro bie në 102.6 lekë! Monedha europiane nuk ndalon rënien edhe në prill

Afrimi i sezonit veror po shton edhe më tej dhe presionet ndaj kursin e këmbimit. Monedha europiane edhe në fillim të muajit prill vijoi rënien duke arritur në 102.66 lekë ose 0.27 pikë më pak se fundi i marsit. Referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, në shitje euro këmbehet për 103.05 lekë dhe 102.22

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

40-vjeçari shqiptar në Francë kapet me 34 mijë euro të padeklaruara në makinë, dënohet me burg dhe gjobitet

Autoritetet franceze kanë ndaluar një çift shqiptarësh dy javë më parë në Brest. Mësohet se ndalimi i tyre ka ardhur pas kontrolleve të kryera në makinën e tyre ku janë gjetur 134 mijë euro të padeklaruara. Gjatë ndalimit 40-vjeçari i tha policisë se i kishte marrë paratë se donin të blinin një makinë në Spanjë

Read More