April 12, 2024
Tirana, Albania
Kosova Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Pejë, makina përplas dy fëmijë dhe tenton të largohet

Një makinë ka aksidentuar dy fëmijë në Pejë dhe më pas ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes, por është bllokuar nga kalimtarët e rastit. Policia e Pejës bën me dije se fëmijët e aksidentuar janë dërguar në spital. “Sot rreth orë s14:45 policia është njoftuar për një aksident. Në këtë aksident kanë qenë

Read More
Bota Lajmi i fundit

Kamioni merr para grupin e fëmijëve në Irak, 6 viktima, 14 në gjendje kritike

Një kamion ka përplasur për vdekje një grup fëmijësh në qytetin jugor të Irakut, Basra. Si pasojë gjashtë nxënës të shkollave fillore humbën jetën në vendngjarje dhe 14 të tjerë u plagosën, tha Ministria e Brendshme në një deklaratë. Shoferi humbi kontrollin pasi frenat e kamionit nuk punuan dhe u përplas me një grup nxënësish

Read More