April 17, 2024
Tirana, Albania
Sport

Broja kthehet të luajë me Fulham… por vetëm 5 minuta

Armando Broja u pa sërish në fushë, disa ndeshje pasi trajneri i Fulham e kishte lënë jashtë listës së të grumbulluarve. Sulmuesi i Kombëtares u aktivizua në minutën e 85 të ndeshjes që ekipi i tij humbi 1-0 ndaj Newcastle. Broja nuk u grumbullua në 3 ndeshjet e mëparshme të Fulham, ndërkohë që ende nuk

Read More
Sport

Klubi anglez “dashurohet” me xhevahirin shqiptar, mbulon me para yllin kuqezi

20 milionë euro të refuzuara për Ernest Muçin. Nuk është një nga trillimet e merkatos së futbollistëve, por një deklaratë e Presidentit të klubit turk Beshiktash, i cili derdhi 10 milionë euro në arkat e Legias së Varshavës për të sjellë në Stamboll, yllin e kombëtares kuqezi.   Në një darkë me ekipin në Stamboll,

Read More
Lajmi i fundit Sport

As babai i Neymar dhe as Depay, zbulohet kush pagoi 1 milion euro për lirinë e Dani Alves

Dani Alves rifitoi lirinë pavarësisht se u dënua me 4 vite e gjysmë burgim për përdhunim teksa pagoi 1 milion euro. Shumë spekulime dhe emra kanë dalë nëpër media si personat që paguan kushtin e ish-mbrojtësit brazilian të Barcelonës, por që shpejt janë hedhur poshtë. Së fundmi, raportohet se ka qenë një revistë braziliane ajo

Read More