April 12, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Bardhi: Mesazhet e Veliajt për Ramën dhe SPAK

Kreu i Grupit të PD-së, Gazment Bardhi ka komentuar deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, i cili reagoi publikisht për arrestimin e drejtorëve të Bashkisë me urdhër të SPAK. Bardhi tha se opozita tejkaloi përçarjen e brendshme dhe është e bashkuar, por sipas tij përçarja është edhe më e rëndë në PS. Ai tha

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Bardhi: Duhet të hetohet në çdo bashki, Veliaj të ishte në burg bashkë më 5 vartësit e tij

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka marrë pjesë në protestën që po zhvillohet ditën e sotme para Bashkisë Tiranë. Duke folur për mediat, Bardhi u shpreh se kreu i bashksë, Erjon Veliaj duhet të ishte në burg së bashku me vartësit e tij. Po ashtu ai ka theksuar se opozita duhet që

Read More
Politikë

“Xibraka” dhe Policia – Balla dhe Bardhi debat në Kuvend, deklarata e Dumanit “mollë sherri”

Gazment Bardhi kërkoi disa herë me ngulm një përballje me Kryeministrin Edi Rama, lidhur me pretendimet e nënkryetarit demokrat se vëllai i Kryeministrit është i përfshirë në dosjen “Xibraka”. Kreu i Qeverisë as u nuk shfaq në seancë, por përgjigjja erdhi nga Taulant Balla, që ka edhe një ide pse kjo temë rikthehet në aktualitetin

Read More
Lajmi i fundit Politikë

“Lajm i mirë që Basha u zgjua herët”, Bardhi: Me votën e tij përfituan amnisti dhe kriminelët

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me deklaratën më të fundit të Lulzim Bashës se me amnistinë penale është duke u bërë pazar. Para nisjes së seancës, Bardhi akuzoi Bashën se me votën e tij në 2014 përfituan falje dhe anëtarë të krimit të organizuar, teksa listoi edhe njëherë

Read More
Politikë

Rama refuzoi Interpelancën, Bardhi kërkesë Nikollës: S’ka tagër kryeministri të mos pranojë!

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi është përplasur me kryeparlamentaren Lindita Nikolla gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, pasi kryeministri Edi Rama refuzoi interpelancën urgjente të kërkuar prej tij. Bardhi tha se kryeministri nuk ka tagër ligjor dhe kushtetues që të vendosë arsyet dhe temat e thirrjes në interpelancë ashtu siç nuk ka

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Olsi Rama padit Gazment Bardhin: Ose unë të shkoj në burg ose ai të ndiqet penalisht!

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama ka kallëzuar sot penalisht deputetin e Berishës Gazmend Bardhi, lidhur me akuzat për përfshirje të tij në njohje dhe favorizim të një grupi kriminal. Në kallzimin e tij Olsi Rama thotë se shpifja është bërë për një fabrikim pervers me qëllim manipulimin e opinionin publik, për motive të

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Bardhi denoncon: Olsi Rama i lidhur me laboratorin e drogës në Xibrakë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pas akuzave dhe denoncimeve për përfshirjen e Olsi Ramë në laboratorin e drogës në Xibrakë, ka kërkuar interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama për këtë çështje. Në kërkesën e firmosur nga Bardhi që pritet të depozitohet nesër në mëngjes për shkak të pushimit zyrtar të sotëm,

Read More