April 17, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Lajmi i fundit

500 mijë euro tek aspiratori, lirohet nga qelia Alda Klosi! I përfundoi dënimi

Lirohet nga qelia Alda Klosi, ish zyrtarja e Ministrisë së Financave. Klosi ka përfunduar dënimin me 2 vjet e 6 muaj të dhënë nga gjykata, që nga gjykimi i shkurtuar u ul në 20 muaj. Ndërkohë pas lirimit ajo do të qëndrojë në “arrest shtëpie” për llogari të akuzën e dytë të “pastrimit të parave”, 

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Inskenoi vdekjen e tij në Shqipëri, Gjykata e Shkodrës dënon me 4 vite burg italianin Davide Pecorelli

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 4 vite burg italianin që inskenoj vdekjen e tij, Davide Pecorellin, sipërmarrësit nga Tiferno, i cili inskenoi vdekjen e tij në Shqipëri dhe që më pas u rishfaq në Itali në mënyrë më shumë se të guximshme.   Ai akuzohet për zjarrvënie, shkelje të kufijve kombëtarë shqiptarë si emigrant

Read More