April 17, 2024
Tirana, Albania
Ekonomi Lajmi i fundit

A nuk është turp t’i presim turistët kështu?!

EDITORIAL MONITOR / Si asnjëherë tjetër në muajt e parë të vitit, vendi është i mbushur plot me turistë. I gjen kudo, në Tiranë duke shëtitur e duke konsumuar në lokale; në Krujë duke vizituar Muzeun; në bregdet, nga Velipoja në Sarandë, duke shijuar ditët e ngrohta; në qytetet tradicionale Gjirokastër e Berat, apo në Alpe.

Read More
Politikë

“Koha për shkundje”, Meta: Korrupsioni i Veliajt ka bërë më shumë dëme se tërmeti i 2019

Kreu i Partisë së Lirisë, lir Meta, ka zhvilluar një takim me banorë të zonës së Kombinatit, ndërsa shprehet se dëmet e korrupsionit të Bashkisë së Tiranës janë më të mëdha se tërmeti i pesë viteve më parë, që la në qiell të hapur mijëra familje, por që sot ende nuk i kanë marrë banesat

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Protesta në Bashki, Ilir Meta merr pjesë: SPAK komandohet nga gjykata, ka qëllim asgjësim e opozitës

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka marrë pjesë ditën e sotme në protestën para Bashkisë Tiranë. Duke folur me folur pjesëmarrësit në protestë, Meta ka deklaruar se Tirana është bërë lavatriçja më e madhe e pastrimit të lekëve nga krimi i organizuar. Po ashtu, Meta ka theksuar se SPAK po komandohet nga GJKKO-ja dhe

Read More
Politikë

Kallëzimi i Metës, vjedhja tek Partia e Lirisë, Prokuroria e Tiranës regjistron hetim

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar një hetim penal mbi kallëzimin e bërë nga kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, për vjedhjet e një pajisjeje elektronike, DVR, dhe dëmtimin e rrjeteve kabllore në selinë e kësaj partie. Burime pranë prokurorisë bënë me dije se hetimi është regjistruar pa emra personash të dyshuar. Në kuadër të

Read More
Lifestyle

Zbulohet krijesa që nuk ka nevojë për oksigjen për të jetuar

Teksa lexon këtë artikull ti mund të kesh kryer me dhjetëra frymëmarrje. Disa kafshë të tjera nuk kanë nevojë që të marrin frymë kaq shpesh, dhe po ashtu, nuk kanë nevojë për të njejtën sasi oksigjeni. Breshka e detit Caretta caretta për shembull, mund të marrë një herë frymë dhe që të qëndrojë në ujë

Read More
Lajmi i fundit Politikë

5 prioritetet e PL, Meta tregon dhe objektivin madhor: Shqipëria 4 milionë banorë

Ilir Meta ka prezantuar këtë të hënë 5 prioritetet kryesore të Partisë së Lirisë, ku në fokus është bërja e politikave kundër shpopullimit. Ai shtoi se objektivi kryesor është që Shqipëria në 20 vitet e ardhshme të ketë 4 milionë banorë që jetojnë në vend. “Pesë prioritetet tona dhe masat konkrete do të jenë: Ndalimi

Read More