April 24, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Kumbaro zbulon marrëveshjen me BB: 77 milionë dollarë për menaxhimin e sistemit ujërave të zeza që derdhen në Vjosë

Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro është shprehur se vizioni i qeverisë është mbrotja e pasurive natyrore. Ajo zbuloi në interpelancën me deputeten e PD-së Ina Zhupa se 77 milionë dollarë është marrëveshja me BB për të gjithë sistemin e ujërave të zeza që derdhen në Vjosë. “Më lejoni të  filloj me disa shembuj

Read More
Politikë

Zhupa interpelancë me Kumbaron: Shqetësimi juaj është të ndërtoni resorte e hotele me 5 yje në zona të mbrojtura

Deputetja demokrate Ina Zhupa në interpelancën me ministren e Turizmit Mirela Kumbaro është shprehur se këtë të fundit  do të quajë ministre të ndërtimit sepse shqetësimi i saj i vetëm është ndërtimi në zonat e mbrojtura. Zhupa kërkon përgjigje nga ministrja për një sërë pyetjesh, përfshirë dhe arsyen pse mendon se se Shqipëria nuk paska

Read More
Politikë

Rama refuzoi Interpelancën, Bardhi kërkesë Nikollës: S’ka tagër kryeministri të mos pranojë!

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi është përplasur me kryeparlamentaren Lindita Nikolla gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, pasi kryeministri Edi Rama refuzoi interpelancën urgjente të kërkuar prej tij. Bardhi tha se kryeministri nuk ka tagër ligjor dhe kushtetues që të vendosë arsyet dhe temat e thirrjes në interpelancë ashtu siç nuk ka

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Bardhi kërkoi interpelancë për Olsi Ramën, Kryeministri: Hipoteza haluçinante!

Pas kërkesës së kreut të grupit të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi për një interpelancë për vëllanë e kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama, ka ardhur edhe reagimi i kreut të qeverisë. Në një status të gjatë, Rama shkruan se një kërkesë e tillë nuk mund t’i përgjigjet pasi janë thjesht hipoteza haluçinante që nuk kanë lidhje

Read More