April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

“Irani do të sulmojë”, SHBA në alarm, pret kundërpërgjigje të fortë nga Teherani

Shtetet e Bashkuara janë në alarm, pasi Irani u zotua të hakmerret për një sulm izraelit që vrau një komandant të lartë ushtarak iranian në Damask të Sirisë, më herët gjatë javës. Një zyrtar i lartë i administratës në Uashington, tha se SHBA po përgatitet për një sulm të rëndësishëm ndaj aseteve amerikane ose izraelite

Read More
Bota Lajmi i fundit

SHBA në gjendje të lartë gatishmërie pas kërcënimit të Iranit drejtuar Izraelit

Shtetet e Bashkuara janë në gjendje të lartë gatishmërie dhe po përgatiten për një sulm të mundshëm nga Irani ndaj interesave izraelite apo amerikane në rajon, si përgjigje ndaj sulmit ajror të Izraelit tek ambasada iraniane në Siri, tha të premten një zyrtar amerikan. Zyrtarët e lartë amerikanë aktualisht besojnë se një sulm nga Irani

Read More
Bota Lajmi i fundit

Shteti hebre ndryshon GPS, CIA lajmëron Izraelin: Irani mund t’ju sulmojë brenda 48 orëve!

CIA ka dhënë një paralajmërim serioz për Izraelin: Irani mund të tentojë një sulm ndaj shtetit hebre gjatë 48 orëve në vijim, si reagim për bombardimet në konsullatën e tij në Damask të Sirisë. Këtë e raporton media Haaretz, që shkruan se sulmi nga Teherani mund të ndodhë me një shi raketash dhe dronësh ndaj

Read More