April 18, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Lajmi i fundit

SPAK zgjat hetimet për kompleksin Partizani, Malltezi letër të hapur Dumanit: Po keqpërdorni ligjin!

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi i ka dërguar letër të hapur kreut të Porkurorisë së Posaçme, Altin Dumanit. Malltezi i është drejtuar Dumanit, pas vendimit të SPAK për zgjatjen me tre vite të hetimeve për kompleksin Partizani. Dhëndri i Berishës, i cili është marrë i pandehur në lidhje me privatizimin e pronave te

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit

Gjykata Lartë ka lënë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit. Trupa gjykuese e përbërë nga Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sandër Simoni, nuk kanë pranuar rekursin e dhëndrit dhe vajzës së ish-kryeministrit Berisha duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit. Pasuritë në fjalë u vunë nën

Read More