April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Bolivi, kamioni përplaset kokë më kokë me autobusin, 14 viktima

Një aksident i rëndë është regjistruar të enjten në Bolivi ku humbën jetën 14 persona. Më tej bëhet me dije se kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë. Ngjarja e rëndë u regjistrua pasi një autobus u përplas me një kamion në një rrugë rurale në jugperëndim të Bolivisë. “Nëntë gra, katër burra

Read More
Bota Lajmi i fundit

Kamioni merr para grupin e fëmijëve në Irak, 6 viktima, 14 në gjendje kritike

Një kamion ka përplasur për vdekje një grup fëmijësh në qytetin jugor të Irakut, Basra. Si pasojë gjashtë nxënës të shkollave fillore humbën jetën në vendngjarje dhe 14 të tjerë u plagosën, tha Ministria e Brendshme në një deklaratë. Shoferi humbi kontrollin pasi frenat e kamionit nuk punuan dhe u përplas me një grup nxënësish

Read More