April 12, 2024
Tirana, Albania
Sport

Leverkuseni përgatit festën, Bayerni tjetër asist me humbjen ndaj Heidenheimit

Skuadra e Xabi Alonsos fitoi 0-1 në kryeqytet përballë Unionit të Berlinit. “Aspirinat” numërojnë 76 pikë, 16 më shumë se Bayerni ndjekës. Dhe sfida e javës së ardhshme kundër Werder Bremenit në “Bay Arena”, mund të sjellë titullin e parë në histori. Florian Wirtz realizoi me penallti golin e fitores në shtesat e së parës

Read More
Sport

Interi rikthehet tek fitorja në Serinë A, titulli kampion edhe më afër

Interi bën detyrën ndaj Empolit, duke triumfuar me rezultatin 2-0 dhe duke u afruar edhe më shumë me titullin e 20 kampion në histori, që do të stamposte ne fanellë edhe yllin e dytë. Zikaltrit vinin pas eliminimit nga Championsi dhe barazimit në shtëpi me Napolin, por ndërprerja dy javore e kampionatit rezultoi të ishte

Read More