April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Një tjetër kandidate për kryebashkiake vritet në Meksikë, 12 viktima deri më tani në prag të zgjedhjeve lokale

Një kandidate për kryetar bashkie është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në disa të shtëna në qytetin meksikan të Celaya, në rastin më të fundit të dhunës për të dëmtuar garën e zgjedhjeve të përgjithshme të vendit. Bertha Gisela Gaytán, një kandidate për kryetare bashkie për Celaya, vdiq të hënën pasi u qëllua

Read More