April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Itali, vdesin dy karabinierë

Dy karabinierë humbën jetën në një aksident rrugor që ndodhi në orët e vona të mbrëmjes në provincën e Salernos. Tre makina, përfshirë atë ku udhëtonin efektivët e ruajtjes së rendit, u përplasën me njëra-tjetrën përgjatë rrugës që lidh komunat Eboli dhe Campagna. Sipas të dhënave, viktimat janë Marshalli Francesco Pastore, 25 vjeç dhe oficeri

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

“Trafik droge nga Shqipëria”, 13 të arrestuar në Itali, hetimi nisi nga një ngjarje e 2020-s

Dhjetëra karabinierë nga komanda Latina dhe Catania në Itali u angazhuan në një operacion për ekzekutimin e 13 urdhër arresteve ndaj të dyshuarve për trafik ndërkombëtar droge nga Italia. Kilogramë droge të ardhur nga Shqipëria, fshiheshin në kamionë falë vende të improvizuara brenda tyre. Bëhet fjalë për kokainë, hashash dhe marijuanë gati për t’u shitur

Read More