April 24, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Ndërhyrjet në TIMS, Berisha mund të lërë shtëpinë për disa orë, thirret dëshmitar

Është zbardhur plani paraprak i hetimit për Komisionin Hetimor për të dhënat e sistemit TIMS. Mes dëshmitarëve që kërkohen për të dëshmuar në komision është edhe Sali Berisha. Dokumenti pritet që të miratohet në mbledhjen e radhës së komisionit dhe nëse do të miratohet lista e dëshmitarëve, ish-kryeministri Berisha do të shijojë për pak orë

Read More
Politikë

Nuk paraqiten socialistët, dështon përsëri Komisioni Hetimor për koncesionet në Shëndetësi

Mbledhja e Komisionit Hetimor për koncensionet në Shëndetësi dështoi sërish. Për të dytën herë radhazi, kryetarja e këtij komisioni Albana Vokshi nuk arriti që të bindte kolegët socialistë të merrnin pjesë, duke i akuzuar se po bllokojnë punën.   “Është njoftuar në të gjitha mënyrat grupi i deputetëve socialistë, por pa asnjë arsye të shprehur

Read More
Politikë

Kërkohet Rama dëshmitar, nis punën komisioni hetimor për ndërhyrjet në sistemin TIMS

Komisioni hetimor për ndërhyrjet në sistemin TIMS ngriti siparin. Kryetari i komisionit, demokrati Ervin Salianji prezantoi dhe planin e hetimit 6-mujor, ndërsa nënkryetari Toni Gogu, i Partisë Socialiste, nënvizoi mungesën e provave në pretendimet e opozitës.   “Komisioni ka të drejtë të hetojë dhe të bëjë transparence të plotë”, u shpreh kreu i komisionit hetimor

Read More