April 18, 2024
Tirana, Albania
Kosova

Tentoi të largohej nga vendi me 10 kg heroinë me vlerë 200 mijë euro, arrestohet kosovari në Merdarë

Një shtetas kosovar është arrestuar nga policia e Kosovës në Merdarë, pasi u kap në automjet me 20 pako me lëndë narkotike të llojit heroinë. Pesha e pakove arrinte vlerën e 10 kilogramëve dhe kap vlerën e 200 mijë eurove. Kosovari me dy shtetësi  atë kosovare dhe atë kroate po udhëtonte me një automjet me

Read More
Kosova Lajmi i fundit

“Kur ushtria të kthehet në Kosovë”, grafite në veri, policia: Mbetemi vigjilentë për çdo akt kriminal

Grafite me përmbajtje nacionaliste serbe janë parë sërish në rrugët e Zveçanit, një nga katër komunat veriore me shumicë serbe.   “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”, “Jemi këtu për t’ju ndihmuar” si dhe data “24.09” kur ndodhi akti terrorist i Banjskës ishin shkruar të martën.   “Nuk janë shqetësuese këto për ne më, kështu

Read More