April 24, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Zgjedhjet për kryetarin e degës së PD-së në Lezhë, Gjin Gjoni shpallet fitues

Ditën e sotme në Lezhë janë mbajtur zgjedhjet për kryetarin e degës. Fitues i zgjedhjeve është shpallur Gjin Gjoni, me një rezultat të thellë ndaj dy kandidatëve përballë tij. Gjoni siguroi 604 vota kundrejt kandidatëve, Albert Rrusti i cili mori 312 vota dhe Paulin Marku 131. Në procesin e votimit mësohet se kanë marrë pjesë më

Read More
Bota Lajmi i fundit

Vritet në restorant kryetari i bashkisë teksa hante me të birin

Një kryebashkiak në Meksikë është ekzekutuar teksa konsumonte një vakt në restorant me të birin 14-vjeçar. Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në qytetin Morelia të shtetit Michoacán. Viktimë e sulmit vrastar ishte Guillermo Torres, kryetari i bashkisë së Churumuco-s. 39-vjeçari mbeti i vdekur në vend, ndërsa 14-vjeçari u plagos me armë zjarri. Torres u

Read More