April 24, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Lajmi i fundit

SPAK zgjat hetimet për kompleksin Partizani, Malltezi letër të hapur Dumanit: Po keqpërdorni ligjin!

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi i ka dërguar letër të hapur kreut të Porkurorisë së Posaçme, Altin Dumanit. Malltezi i është drejtuar Dumanit, pas vendimit të SPAK për zgjatjen me tre vite të hetimeve për kompleksin Partizani. Dhëndri i Berishës, i cili është marrë i pandehur në lidhje me privatizimin e pronave te

Read More
Aktualitet

Të burgosurit kërkojnë amnistinë, letër tjetër drejtuar Kuvendit

Amnistia është kthyer në një prej temave më të diskutuara të ditëve të fundit në arenën politike, por edhe ata që janë të prekur drejtpërdrejt prej saj, të dënuar, kërkojnë që ajo të miratohet sa më shpejt dhe të mos mbesë sirtarëve të Kuvendit. Përmes një letre dërguar institucionit ligjvënës, të dënuarit në burgun e

Read More