April 17, 2024
Tirana, Albania
Lifestyle

“Receta nga zemra”/ Pamela Anderson publikon librin e ri të gatimit të titulluar “I love you”

Aktorja e njohur Pamela Anderson ka bërë të ditur se po publikon një libër të ri gatimi. Aktorja u frymëzua nga familja e saj dhe shkroi një libër prej 228 faqesh, i cili përfshin 80 receta të bëra vetë me bazë bimore. Sipas njoftimit për shtyp libri i saj u krijua fillimisht si një dhuratë

Read More
Kulturë

“Shqiponja dhe oktapodi”, një libër për historinë e policit italian me mision në Shqipëri

“Shqiponja dhe Oktapodi”,  vepra e  autorit Italian Gianni Palagonias bëri bashkë dashamirës të librit në Qendrën  për hapje dhe dialog. Gjatë promovimit të  librit u theksua  edhe një herë lidhja e vazhdueshme  mes Shqipërisë dhe italisë në fushën e luftës kundër trafikut të narkotikës, por edhe gjetjes së dashurisë mes dy brigjeve të Adriatikut. “Shqiponja

Read More