April 18, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Rama refuzoi Interpelancën, Bardhi kërkesë Nikollës: S’ka tagër kryeministri të mos pranojë!

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi është përplasur me kryeparlamentaren Lindita Nikolla gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, pasi kryeministri Edi Rama refuzoi interpelancën urgjente të kërkuar prej tij. Bardhi tha se kryeministri nuk ka tagër ligjor dhe kushtetues që të vendosë arsyet dhe temat e thirrjes në interpelancë ashtu siç nuk ka

Read More