April 24, 2024
Tirana, Albania
Politikë

A ishte Argita Malltezi ajo që e futi në politikë? Basha: Nuk është e vërtetë, Sali Berishën e njihja vetë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur për herë të parë për mënyrën se si ka hyrë në politikë, dhe nëse ishte vajza e Berishës, Argita Malltezi ajo që e futi në parti. Basha tha se një gjë e tillë nuk është e vërtetë dhe se kjo ka lindur si motiv politik, për ta

Read More
Politikë

“U aprovua një amnisti e turpshme”, Basha: Pseudorevolucioni i 5 muajve u zerua në pazar

Të turpshme e ka quajtur kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha miratimin e aministisë në parlament ditën e enjte. Nga Kuvendi Zgjedhor i degës nr.15 në Tiranë, Basha i konsideroi kundërshtimet e 5 muajve të demokratëve një pseudo-revolucion të shndërruar në Pazar. “Se po bënim revolucion pra. Ku një natë të bukur revolucioni mbaroi. Si

Read More
Lajmi i fundit Politikë

“Turp, ja ku u katandis revolucioni”, Basha: Po amnistohen zyrtarë dhe drejtorë të dënuar nga SPAK!

Kreu i PD-së zyrtare, Lulzim Basha, në një prononcim para gazetarëve në nisje të seancës në Kuvend, i qëndron deklaratave të tij se amnistia penale është një pazar mes mazhorancës dhe Rithemelimit. Basha e cilësoi aleancë anti-SPAK, duke thënë se pazari është bërë për të zyrtarët e korruptuar. “Pothuajse asnjë protestues nuk përfiton dhe për

Read More
Politikë

Çregjistrimi i Bashës si kryetar i PD, shtyhet seanca në Gjykatën e Tiranës

Gjykatën e Tiranës Dhoma Civile, zhvilloi seancën me palë kërkuese grupin e përfaqësuar nga Gazment Bardhi, ku kërkohet çregjistrimi i emrit të Lulzim Bashës si kryetar të PD. Këshilli Kombëtar i PD i datës 27 korrik 2023 ka vendosur të kërkojë çregjistrimin e ish-kryetarit Basha nga regjistri i partive politike. Grupimi i përfaqësuar nga ky

Read More