April 17, 2024
Tirana, Albania
Politikë

“Mos e sulmoni Policinë e Shtetit politikisht”, Balla: Në korrik rritja më e madhe e rrogave për efektivët

Ministri i Brendshëm, Taulant  Balla kërkoi nga deputetët e Kuvendit që të mos e sulmojnë politikisht Policinë e Shtetit dhe ta lenë atë të bëjë detyrën, duke sjellë në vëmendje rezultatët e disa prej operacioneve mbarëkombëtare që kanë nisur prej muajsh. Balla deklaroi se aktualisht policia është në proces vetëpastrimit, teksa shtoi se është i

Read More
Bota

Ministri Hasani në Bruksel: NATO të mos largojë vëmendjen nga Ballkani Perëndimor

NATO mos të largojë vëmendjen nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, pasi kjo kontribuon në paqen dhe stabilitetin e rajonit. Kështu u shpreh ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, në ditën e parë të takimit të Ministrave të Punë të Jashtme të NATO-s, që po mbahet në selinë qendrore të Aleancës në Bruksel.

Read More