April 18, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

EMRI/ Vrau nipin teksa po pastronte armën, arrestohet pas dy vitesh 65-vjeçari

65-vjeçari, Vlash Jakaj është vënë në pranga disa vite pasi vrau nipin e tij me armë gjahu.Mësohetse Jakaj vrau nipin e tij  aksidentalisht teksa po pastronte armën e gjahut. Në lidhje me këtë ngjarje Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër dënoi 65-vjeçarin me 1 vit e 6 muaj burgim, për veprat

Read More
Bota

Atentat në Bari, vritet me pistoletë nipi i bosit të mafies

Një personazh i rëndësishëm i krimit në Itali, është ekzekutuar mbrëmjen e kaluar në Bari, në një atentat me armë zjarri. Raffaelle “Lello” Capriati, djali i Sabinos dhe nipi i Tonino Capriatit, ky i fundit bosi historik i klanit mafioz me të njëjtin emër nga Bari i vjetër, u qëllua disa herë me pistoletë në

Read More