April 24, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Rama për opozitën: Na bëjnë gjyqe si në komunizëm

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale, është shprehur se Partia Socialiste nuk ka ndërmend të ndryshojë qasjen që ka ndaj SPAK-ut. Rama shtoi se opozita bën “gjyqe si ato të komunizmit, duke u përpjekur të fusë të tërë në çdo trastë e thes korrupsioni që hapet nga SPAK-u”.

Read More
Lajmi i fundit Politikë

“Lajm i mirë që Basha u zgjua herët”, Bardhi: Me votën e tij përfituan amnisti dhe kriminelët

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me deklaratën më të fundit të Lulzim Bashës se me amnistinë penale është duke u bërë pazar. Para nisjes së seancës, Bardhi akuzoi Bashën se me votën e tij në 2014 përfituan falje dhe anëtarë të krimit të organizuar, teksa listoi edhe njëherë

Read More
Bota Lajmi i fundit

Opozita “gjunjëzon” Erdoganin në zgjedhjet lokale, presidenti: Nuk morëm atë që donim

Opozita në Turqi ka shënuar një fitore të paimagjinueshme në zgjedhjet lokale që u zhvilluan të dielën, sidomos në qendrat më të mëdha. Në Stamboll dhe Ankara, Ekrem Imamoglu dhe Mansur Yavas, mundën kandidatët e mbështetur nga presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan , i cili kishte humbur në dy qytetet më të mëdha turke edhe

Read More