April 12, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Rithemelimi kërkon largimin e Erjon Veliajt, Argita Malltezi: Një skandal, është vrarë reagimi qytetar

Argita Malltezi foli në lidhje me protestën e organizuar nga Aleanca për Teatrin dhe e mbështetur nga Rithemelimi përpara Bashkisë së Tiranës, ku mes të tjerash të pranishmit kërkuan dhe dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj. Malltezi deklaroi se gjëja më e rëndë që ka ndodhur në vendin tonë është vrasja e reagimit qytetar, teksa shtoi

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit

Gjykata Lartë ka lënë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit. Trupa gjykuese e përbërë nga Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sandër Simoni, nuk kanë pranuar rekursin e dhëndrit dhe vajzës së ish-kryeministrit Berisha duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit. Pasuritë në fjalë u vunë nën

Read More