April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota

Protestuesit mbushin sërish rrugët e qyteteve izraelite: Netanyahu është i rrezikshëm për Izraelin

Protestuesit kanë mbushur sërish rrugët e Tel Avivit, Cezaresë dhe Haifës të shtunën, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu dhe zgjedhje të parakohshme. Demonstruesit kërkuan gjithashtu lirimin e të gjithë pengjeve izraelitë të mbajtur në Gaza përpara shenjës gjashtëmujore të armiqësive. Shumë njerëz valëvitën flamuj izraelitë dhe mbanin tabela me imazhet e pengjeve,

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Bardhi: Duhet të hetohet në çdo bashki, Veliaj të ishte në burg bashkë më 5 vartësit e tij

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka marrë pjesë në protestën që po zhvillohet ditën e sotme para Bashkisë Tiranë. Duke folur për mediat, Bardhi u shpreh se kreu i bashksë, Erjon Veliaj duhet të ishte në burg së bashku me vartësit e tij. Po ashtu ai ka theksuar se opozita duhet që

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vajza e Berishës u bashkohet qytetarëve në protestë, Malltezi: Veliaj, kopje e shëmtuar e Ramës!

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi është bashkuar sot në protestën që po organizohet para bashkisë së Tiranës kundër dosjes 5D Konstruksion. Protesta është organizuar nga opozita dhe qindra qytetarë i janë bashkuar protestës ku bëjnë thirrje për largimin nga detyra të kryebashkiakut, Erjon Veliaj. Malltezi gjatë fjaleës së saj para mediave u shpreh se

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Protestë para Bashkisë së Tiranës, tensione mes policisë dhe protestuesve të Rithemelimit

Ditën e sotme, opozita ka zhvilluar një protestë te Bashkia e Tiranës. A2 CNN raporton se në këtë protestë nuk kanë munguar tensionet mes policisë dhe protestuesve nga Rithemelimi, të cilët kanë goditur me vezë godinën e Bashkisë. E pranishme ka qenë edhe e bija e Sali Berishës, Argita Berisha. Në këtë protestë ajo ka

Read More
Politikë

Protestë të premten para bashkisë së Tiranës, Berisha: Beteja deri në përmbysjen e regjimit të Ramës

“Nga e premtja nis beteja për përmbysjen e regjimit të Edi Ramës”. Kështu u shpreh Sali Berisha, para mbështetësve të tij, duke njoftuar mbështetjen ndaj Aleancës për Teatrin, e cila do të protestojë para bashkisë së Tiranës ditën e premte.   “Ditën e premte në ora 11:00, çdo opozitare dhe opozitar e ftoj t’i përgjigjet

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Berisha thirrje qytetarëve: Të ngrihemi në protestë se pushtues më të egër nuk kemi pasur ndonjëherë në troje

Nga ballkoni i shtëpisë së tij, ku ndodhet në masën “arrest në shtëpi”, ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen në protestë. Në fjalën e tij të përditshme, Berisha tha se tani është momenti për të përmbysur këtë regjim, pasi në të kundërtën Shqipëria nuk do të ketë një të ardhme.

Read More