April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Të gjitha armët e Koresë së Veriut me kapacitete bërthamore, testohet raketa e re

Koreja e Veriut bëri me dije se ka testuar me sukses një raketë të re balistike me rreze të mesme veprimi me një kokë lufte hipersonike. Testi i fundit rikthen kujtesën në të gjitha vendet e Perëndimit se të gjitha raketat e zhvilluara nga Peniani tani janë të afta për të mbajtur dhe armë bërthamore.

Read More
Bota Lajmi i fundit

Koreja e Veriut lëshon raketën e re te Deti i Japonisë

Koreja e Veriut vijon me provokimet e saj në rajon, duke lëshuar një raketë balistike në Detin e Japonisë. Ky test i ri vjen 15 ditë pasi udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un ndoqi stërvitjen ushtarake që përfshinte lëshimin e raketave të mëdha në rajonin perëndimor të vendit. Udhëheqësit ushtarakë të Koresë së Jugut

Read More