April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota

Izraeli “godet” Iranin, vritet komandanti i Gardës Revolucionare në Siri

Avionët luftarakë izraelitë kanë goditur konsullatën iraniane në Siri duke vrarë komandantin e lartë të Gardës Revolucionare të Iranit, Mohammad Reza Zahedi, citon Reuters. Objektivi i sulmit izraelit ishte, sipas televizionit shtetëror iranian, konsullata iraniane në Damask e cila u “shkatërrua plotësisht”. Ambasadori iranian në Siri dhe familja e tij nuk ishin në mesin e

Read More