April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota

Alarm në Ukrainë, Zelenski: Na ndihmoni ose e humbim luftën

Në Ukrainë rikthehet frika e një “aksidenti të madh bërthamor”. Është Agjencia Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore që paralajmëroi një mundësi të tillë pasi një sulm me dron shënjestroi centralin nuklear më të madh të Europës, atë të Zaporizhias. Moska bën përgjegjës Kievin për sulmin, ku siç pretendon mbetën të plagosur 3 vetë, por Ukraina mohon

Read More
Bota Lajmi i fundit

Investimi 2.5 mld euro që i fut “drithërimat” Putinit, si do të jetë baza më e madhe e NATO-s në Evropë

Live TV Investimi 2.5 mld euro që i fut “drithërimat” Putinit, si do të jetë baza më e madhe e NATO-s në Evropë Nga A2 CNN 2 Prill 2024, 20:26 | Bota Një spirancë në det për krahun lindor të NATO-s. Që kur filloi puna më 19 mars në Konstancë, Rumani, në Detin e Zi, për

Read More
Bota

Sulmohet me dronë infrastruktura industriale në Rusi, disa të plagosur

Infrastruktura industriale e rajonit të Rusisë, Tatarstan, ishte cak i sulmeve me dronë të martën, ku për pasojë u plagosën disa njerëz, thanë zyrtarët lokalë. “Mëngjesin e sotëm, ndërmarrjet industriale të republikës, Yelabuga dhe Nizhnekamsk, u sulmuan nga dronët. Nuk ka dëme të rënda, procesi teknologjik i ndërmarrjeve nuk u prish”, shkroi në Telegram Rustam Minnikhanov,

Read More