April 17, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Berisha: Rama deklaroi se është dakord me çdo fjalë të Veliajt, dëshmi se janë hajdutë të pandarë

Kreu i PD-së, Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme se kryebashkiaku Erion Veliaj ka kërcënuar hapur sipas tij me “kodet e mafias”, kryeministrin Edi Rama. Ai tha më pas se kryeministri ju përgjigj në një kohë rekord “kërcënimeve” të Veliajt, duke deklaruar se ishte 100% dakord me çdo fjalë që ai tha. Ish-kryeministri tha se

Read More
Politikë

Rithemelimi kërkon largimin e Erjon Veliajt, Argita Malltezi: Një skandal, është vrarë reagimi qytetar

Argita Malltezi foli në lidhje me protestën e organizuar nga Aleanca për Teatrin dhe e mbështetur nga Rithemelimi përpara Bashkisë së Tiranës, ku mes të tjerash të pranishmit kërkuan dhe dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj. Malltezi deklaroi se gjëja më e rëndë që ka ndodhur në vendin tonë është vrasja e reagimit qytetar, teksa shtoi

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vajza e Berishës u bashkohet qytetarëve në protestë, Malltezi: Veliaj, kopje e shëmtuar e Ramës!

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi është bashkuar sot në protestën që po organizohet para bashkisë së Tiranës kundër dosjes 5D Konstruksion. Protesta është organizuar nga opozita dhe qindra qytetarë i janë bashkuar protestës ku bëjnë thirrje për largimin nga detyra të kryebashkiakut, Erjon Veliaj. Malltezi gjatë fjaleës së saj para mediave u shpreh se

Read More
Politikë

Berisha sërish kërkesë për ndryshimin e masës së sigurisë, gjykata shtyn seancën

Gjykata e Posaçme shqyrton sot një tjetër kërkesë të ish-kryeministrit, Sali Berisha, për ndryshim të masës së sigurisë. Përmes avokatëve të tij Berisha kërkon zëvendësimin e masave të para të të sigurimit të dhëna ndaj tij, “detyrimi për tu paraqitur në policinë gjyqësore” dhe “ndalim i daljes jashtë shtetit” në një masë më të butë.

Read More