April 17, 2024
Tirana, Albania
Kosova

Genocidi serb në Kosovë, Kurti: Po përgatitemi që ta akuzojmë Serbinë për krime lufte

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka deklaruar se po bëhen përgatitjet për të akuzuar Serbinë si shtet përgjegjës për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë. Këto komente, Kurti i bëri gjatë homazheve në nderim të martirëve të familjes Muliqi. Shefi i ekzekutivit të Kosovës i bëri thirrje Prokurorisë së Shtetit që të angazhohet maksimalisht,

Read More
Kosova

“Të gjejmë zgjidhje të enjten”, Lajçak me mendjen te dinari serb edhe për Pashkë

Ndërmjetësuesi i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, mendjen e ka te dinari serb edhe për Pashkë. Duke uruar këtë festë të shënuar për katolikët, ai flet për takimin e fundit mes kryenegociatorëve Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, në Bruksel, duke theksuar se palët diskutuan për gjetjen e një zgjidhjeje në të mirë të

Read More
Kosova Lajmi i fundit

“Të gjejmë zgjidhje të enjten”, Lajçak me mendjen te dinari serb edhe për Pashkë

Ndërmjetësuesi i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, mendjen e ka te dinari serb edhe për Pashkë. Duke uruar këtë festë të shënuar për katolikët, ai flet për takimin e fundit mes kryenegociatorëve Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, në Bruksel, duke theksuar se palët diskutuan për gjetjen e një zgjidhjeje në të mirë të

Read More