April 17, 2024
Tirana, Albania
Kosova Lajmi i fundit

Kurti viziton Veriun, revoltohen serbët: Është pushtues, kërkon tensione të reja

Ishte një vizitë e pa lajmëruar ajo që kryeministri i Kosovës Albin Kurti zhvilloi të mërkurën në komunat me shumicë serbe në veri të vendit – Mitrovicën e Veriut, Leposaviqin, Zveçanin dhe Zubin Potokun.   Qëllimi siç tha ishte të bisedonte me krerët lokalë për përmirësimin e marrëdhënieve me qytetarët, pavarësisht përkatësisë së tyre etnike,

Read More