April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Vrasja e vajzës 2-vjeçare në Serbi, ndërron jetë një nga bashkëpunëtorët në burg

Policia serbe njoftoi sot se një nga bashkëpunëtorët e dyshuar të vrasësve të një fëmije 2-vjeçar, trupi i të cilit nuk është gjetur ende, ka ndërruar jetë në burg mëngjesin e sotëm për shkaqe natyrale. Në deklaratën e policisë serbe thuhej se ai u sëmur herët në mëngjes dhe mjeku ka konstatuar se ai ka vdekur shkaqe natyrale.

Read More
Bota Lajmi i fundit

Manjati emiratas, Alabar ikën nga Bjellorusia, do bashkëpunojë me dhëndrin e Trump në Serbi

Zhvilluesi i pasurive të paluajtshme të Emirateve që qëndron pas rrokaqiellit të njohur të Dubait, Burj Khalifa, ka iniciuar shitjen e aseteve të pronave që ai zotëron në Bjellorusi, një vend i shënjestruar nga sanksionet perëndimore, sipas dy personave të njohur me këtë çështje, pasi ai do të bashkëpunojë me Jared Kushner në një investim

Read More
Bota Lajmi i fundit

Vdekja e 2-vjeçares në Serbi, vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit, Vuçiç: Do shqyrtojmë dënimin me vdekje

Kërkimet për gjetjen e trupit të 2 vjeçares Danka Iliç vijojnë ende në mënyrë intensive, ndërsa dy 50-vjeçarë janë arrestuar për vrasjen e saj. Siç njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme në Serbi, dhjetëra policë duke përdorur pajisjet më moderne, aktualisht janë duke e kontrolluar shpellën e Lazarevit, e cila ndodhet rreth tre kilometra larg

Read More
Bota Lajmi i fundit

NATO zbulon spiunët rusë në seli, Rusia lëshon bomba termobarike në Ukrainë, sulm në Moldavi

NATO ka zbuluar dhe dëbuar persona të dyshuar si spiunë të Rusisë në selinë qendrore të saj në Bruksel. Këtë e konfirmoi vetë sekretari i përgjithshëm i aleancës ushtarake, Jens Stoltenberg, që për median gjermane Bild, nënvizoi se personeli rus fshihej nën petkun diplomatik, por zhvillonte aktivitete të inteligjencës. “Po vështirësojmë kushtet për ta bërë

Read More
Bota Lajmi i fundit

Serbi, dy të arrestuar për vrasjen e një 2-vjeçareje, ishte zhdukur javën e kaluar

Vajza 2-vjeçare Danka Iliç që rezultonte e zhdukur prej 26 Marsit është vrarë. Policia serbe ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj njoftoi presidenti Aleksandar Vuçiç në një seancë speciale të qeverisë serbe. “Kemi një lajm të keq për fëmijën nga Bori; Danka Iliç është vrarë,” tha Vuçiç, për mediat serbe. “Policia

Read More
Bota Lajmi i fundit

Tërmet i fortë në Mal të Zi, lëkundjet ndihen edhe në Serbi e Bosnje Hercegovinë

Një tërmet prej 4.7 shkallësh të Rihterit u regjistrua më 3 prill afër Nikshiqit në Mal të Zi, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e tërmetit ishte 32 kilometra në veriperëndim të Nikshiqit, në një thellësi prej dhjetë kilometrash. Dridhjet e tokës u regjistruan në orën 10:40 të së mërkurës. Disa persona kanë shkruar në

Read More