April 17, 2024
Tirana, Albania
Sport

Roma kthehet të fitojë në derbi pas dy vitesh me Lazion

Pas më shumë se dy vitesh, Roma kthehet të fitojë derbin ndaj Lazios. Skuadra e Daniele De Rossit mori 3 pikët pas suksesit 1-0 ndaj rivalëve të kryeqytetit italian, me golin e vetëm të takimit që u shënua nga Gianluca Mancini. Mbrojtësi i Romës shfrytëzoi krosimin e Dybala për të kaluar në avantazh ekipin e

Read More
Sport

Interi rikthehet tek fitorja në Serinë A, titulli kampion edhe më afër

Interi bën detyrën ndaj Empolit, duke triumfuar me rezultatin 2-0 dhe duke u afruar edhe më shumë me titullin e 20 kampion në histori, që do të stamposte ne fanellë edhe yllin e dytë. Zikaltrit vinin pas eliminimit nga Championsi dhe barazimit në shtëpi me Napolin, por ndërprerja dy javore e kampionatit rezultoi të ishte

Read More
Lajmi i fundit Sport

Vendimi historik në Itali, futbollistët shqiptarë do të konsiderohen si vendas

Federata Italiane e Futbollit ka mbajtur më datë 28 mars 2024 mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv, i cili ka marrë disa vendime të rëndësishme. Një nga pikat e diskutuara në rendin e ditës ishte edhe ndryshimi i rregullave që lidhen me regjistrimin e futbollistëve ekstra komunitar për sezonin 2024-2025 në vendin fqinj. Në lidhje me këtë

Read More