April 17, 2024
Tirana, Albania
Politikë

“Xibraka” dhe Policia – Balla dhe Bardhi debat në Kuvend, deklarata e Dumanit “mollë sherri”

Gazment Bardhi kërkoi disa herë me ngulm një përballje me Kryeministrin Edi Rama, lidhur me pretendimet e nënkryetarit demokrat se vëllai i Kryeministrit është i përfshirë në dosjen “Xibraka”. Kreu i Qeverisë as u nuk shfaq në seancë, por përgjigjja erdhi nga Taulant Balla, që ka edhe një ide pse kjo temë rikthehet në aktualitetin

Read More
Politikë

“Mos e sulmoni Policinë e Shtetit politikisht”, Balla: Në korrik rritja më e madhe e rrogave për efektivët

Ministri i Brendshëm, Taulant  Balla kërkoi nga deputetët e Kuvendit që të mos e sulmojnë politikisht Policinë e Shtetit dhe ta lenë atë të bëjë detyrën, duke sjellë në vëmendje rezultatët e disa prej operacioneve mbarëkombëtare që kanë nisur prej muajsh. Balla deklaroi se aktualisht policia është në proces vetëpastrimit, teksa shtoi se është i

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Aksidenti me tetë viktima në Këlcyrë, Balla: Shumë i prekur!

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar për aksidentin tragjik të ndodhur në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet. Balla shprehet i prekur nga kjo ngjarje e rëndë, ku mbetën të vdekur 7 shtetas të huaj emigrantë nga vendet e treta dhe drejtuesi i mjetit një shtetas shqiptar. Aksident tragjik në Këlcyrë, 8 viktima Gjithashtu nënvizon se Ministria

Read More