April 18, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Të gjitha armët e Koresë së Veriut me kapacitete bërthamore, testohet raketa e re

Koreja e Veriut bëri me dije se ka testuar me sukses një raketë të re balistike me rreze të mesme veprimi me një kokë lufte hipersonike. Testi i fundit rikthen kujtesën në të gjitha vendet e Perëndimit se të gjitha raketat e zhvilluara nga Peniani tani janë të afta për të mbajtur dhe armë bërthamore.

Read More