April 17, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Lajmi i fundit

“Fitoj 9 mijë euro deri edhe 30 mijë në një muaj!”, rrëfimi i eskortës 23-vjeçare në Tiranë

Eshtë 23 vjeçe dhe prej disa kohësh jeton në Shqipëri. Puna e saj është eskortë, dhe fiton, në rastin më të keq 4 ose 5 mijë euro, dhe në rastin më të mirë, fiton 8-9 mijë euro. Pwr Megi Pojanin, në “MeKast” në Top Channel, rrëfen sesi e nisi dhe pse ka zgjedhur ta bëjë.

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Tre drejtorët e bashkisë së Tiranës në burg, Rama: Bashkohem fjalë e presje me deklaratën e Veliajt

Pas reagimit të Erion Veliajt, në lidhje me arrestimet e zyrtarëve të bashkisë, edhe kryeministri Edi Rama, ka mbështetur qëndrimin e kryebashkiakut të Tiranës. Kreu i qeverisë, njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste, thotë se është dakord me qëndrimet e Veliajt e shton se mbështetja e tyre për SPAK-un, nuk është propagandë, por vullnet i hekurt politik.

Read More
Kulturë

Las Vegas Festival, iluzionistët dhe prestigjatorët e një truku magjik për Tiranën

Kjo fundjavë në Pallatin e Kongreseve mban emrin e Las Vegas Magic, Festival. Njerëz që fluturojnë, pasqyra magjike dhe truke të tjera të pabesueshme që tejkalojnë çdo ligj fizike apo logjike, të gjitha vijnë në Tiranë përmes gjashtë iluzionistëve, manipulatorëve, alkimistëve dhe prestigjatorëve të cilët nga shfaqjet e Las Vegasit, tanimë udhëtojnë në turin e

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Bardhi: Duhet të hetohet në çdo bashki, Veliaj të ishte në burg bashkë më 5 vartësit e tij

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka marrë pjesë në protestën që po zhvillohet ditën e sotme para Bashkisë Tiranë. Duke folur për mediat, Bardhi u shpreh se kreu i bashksë, Erjon Veliaj duhet të ishte në burg së bashku me vartësit e tij. Po ashtu ai ka theksuar se opozita duhet që

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Protesta në Bashki, Ilir Meta merr pjesë: SPAK komandohet nga gjykata, ka qëllim asgjësim e opozitës

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka marrë pjesë ditën e sotme në protestën para Bashkisë Tiranë. Duke folur me folur pjesëmarrësit në protestë, Meta ka deklaruar se Tirana është bërë lavatriçja më e madhe e pastrimit të lekëve nga krimi i organizuar. Po ashtu, Meta ka theksuar se SPAK po komandohet nga GJKKO-ja dhe

Read More
Politikë

Protestë të premten para bashkisë së Tiranës, Berisha: Beteja deri në përmbysjen e regjimit të Ramës

“Nga e premtja nis beteja për përmbysjen e regjimit të Edi Ramës”. Kështu u shpreh Sali Berisha, para mbështetësve të tij, duke njoftuar mbështetjen ndaj Aleancës për Teatrin, e cila do të protestojë para bashkisë së Tiranës ditën e premte.   “Ditën e premte në ora 11:00, çdo opozitare dhe opozitar e ftoj t’i përgjigjet

Read More
Kronikë

Arrestohet një 60-vjeçar në Tiranë, abuzoi seksualisht me një të mitur

Një e mitur ka denoncuar në polici se një 60-vjeçar e ka abuzuar seksualisht prej 3 muajsh. Ngjarja ka ndodhur në një fshat të Tiranës, ndërsa 60 vjeçari është arrestuar pasi denoncimit të 16-vjeçares. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 ndaluan me iniciativë shtetasin K. B., 60 vjeç, pasi dyshohet

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

U kap me pistoletë në makinë, arrestohet 38-vjeçari në Tiranë

Një 38-vjeçar është arrestuar nga forcat “Shqiponja” pasi iu gjet një armë zjarri në automjet. Ai u lokalizua në rrugën “Frang Bardhi” në Tiranë dhe gjatë kontrollit në çantën e tij të dorës u gjet një pistoletë me krehër me municion luftarak, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. “Si rezultat i këtij

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Ngjarje e rëndë në Tiranë, vritet me thikë një 18-vjeçar

Një 18-vjeçar ka ndërruar jetë pasi është qëlluar me thikë mbrëmjen e së dielës në Tiranë. Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:50, tek rrethi i Shkozës. Sipas policisë, si pasojë e një konflikti të çastit mes disa shtetasve që lëviznin me dy automjete, (të cilët më pas janë konfliktuar fizikisht

Read More