April 18, 2024
Tirana, Albania
Kronikë

Trafik armësh nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri, kapet 33-vjeçari

Një 33 vjeçar është arrestuar nga policia në zonën e Skroskës në Përrenjas, nën akuzën e trafikimit të armëve të zjarrit. Në kuadër të operacionit “Border Crossing” u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh.Ç, të cilit iu gjetën një automatik kallashnikov dhe një armë gjahu, të cilat dyshohet se i kishte kaluar

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

“Trafik droge nga Shqipëria”, 13 të arrestuar në Itali, hetimi nisi nga një ngjarje e 2020-s

Dhjetëra karabinierë nga komanda Latina dhe Catania në Itali u angazhuan në një operacion për ekzekutimin e 13 urdhër arresteve ndaj të dyshuarve për trafik ndërkombëtar droge nga Italia. Kilogramë droge të ardhur nga Shqipëria, fshiheshin në kamionë falë vende të improvizuara brenda tyre. Bëhet fjalë për kokainë, hashash dhe marijuanë gati për t’u shitur

Read More