April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Manjati emiratas, Alabar ikën nga Bjellorusia, do bashkëpunojë me dhëndrin e Trump në Serbi

Zhvilluesi i pasurive të paluajtshme të Emirateve që qëndron pas rrokaqiellit të njohur të Dubait, Burj Khalifa, ka iniciuar shitjen e aseteve të pronave që ai zotëron në Bjellorusi, një vend i shënjestruar nga sanksionet perëndimore, sipas dy personave të njohur me këtë çështje, pasi ai do të bashkëpunojë me Jared Kushner në një investim

Read More
Ekonomi Lajmi i fundit

Plani i Kushner për Sazanin, frikë dhe shpresë për qytetin bregdetar

Plani i dhëndrit të ish-Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Jared Kushner për të investuar në vila luksoze në ishullin e Sazanit ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik. Agjencia e Lajmeve Ndërkombëtare Reuters ka realizuar një reportazh për këtë projekt i cili pritet të nxisë ekonominë lokale dhe të joshë vizitorët. Por projekti ka hasur në

Read More
Bota

Trump shpëton kompanitë, paguan garancinë prej 175 milionë dollarësh

Donald Trump ka dorëzuar garancinë prej 175 milionë dollarësh , duke shmangur në këtë mënyrë mundësinë e konfiskimeve të aseteve të tij, pasi u urdhërua të paguante një gjobë prej 454 milionë dollarësh për mashtrimin e letrave me vlerë në shkurt. Ndërsa manjati vijon me apelimet, lirimi me kusht pezullon gjobën maksimale të vendosur ndaj

Read More