April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Vrasja e vajzës 2-vjeçare në Serbi, ndërron jetë një nga bashkëpunëtorët në burg

Policia serbe njoftoi sot se një nga bashkëpunëtorët e dyshuar të vrasësve të një fëmije 2-vjeçar, trupi i të cilit nuk është gjetur ende, ka ndërruar jetë në burg mëngjesin e sotëm për shkaqe natyrale. Në deklaratën e policisë serbe thuhej se ai u sëmur herët në mëngjes dhe mjeku ka konstatuar se ai ka vdekur shkaqe natyrale.

Read More
Lifestyle

Burri më i vjetër në botë shuhet dy muaj para ditëlindjes

Burri më i vjetër në botë, Juan Vicente Perez Mora, i cili jetoi gjatë të dyja luftërave botërore dhe kaloi disa pandemi, ka ndërruar jetë në moshën 114-vjeçare. Juan Vicente Perez Mora u nda nga jeta vetëm dy muaj përpara ditëlindjes së tij të 115-të.   Vdekja e tij u konfirmua nga Freddy Bernal, guvernator

Read More
Kulturë

Shuhet Jorgo Papingji

Në ditën e poezisë ndërron jetë autori i vargjeve muzikore, Jorgo Papingji. Shuhet në moshën 82-vjeçare duke lënë pas më shumë se 4000 tekste në muzikën shqiptare. Mjeshtri i Madh Jorgo Papingji është shuar në ditën ndërkombëtare të poezisë, si një artist që ka lënë pas vargje të çmuara në historinë e muzikës shqiptare. Ai

Read More