April 12, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet

Peshkarexha pëson avari në mes të detit, shpëtohet nga një varkë tjetër

Një peshkarexhë me tre anëtarë në bord ka ngelur për disa orë në mes të detit, 14 milje në veri të Sazanit dhe gati 9 milje nga grykëderdhja e Vjosës. Sipas të dhënave paraprake, një avari në peshkarexhë i ka lënë ata në mëshirë të fatit, në det të hapur. Peshkatarët kanë telefonuar për ndihmë

Read More
Kronikë

Përndiqte një 38-vjeçare dhe e kanoste me publikim të fotove intime, arrestohet i riu

Policia ka vënë në pranga një 21-vjeçar në Vlorë, pas kallëzimit nga një 38-vjeçare se një shtetas i kishte shkaktuar ankth dhe pasiguri. Sipas 38-vjeçare, i riu vlonjat e kishte përndjekur dhe e kanoste se do të publikonte disa foto intime të saj. Njoftimi i policisë: Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Plas sherri në një lokal në Vlorë, ndërhyjnë efektivët e FNSH

Konflikti midis dy personave brenda një lokali në lagjen “Pavarësia” të Vlorës, ka bërë që në zonë të zbarkojnë efektivët e FNSH-së. Një prej të rinjve i përfshirë në konflikt sapo ka parë policinë është larguar me vrap. Ai është ndjekur nga efektivët e policisë, por ka qenë i pamundur neutralizimi i tij. Pasi janë

Read More