April 24, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

VIDEO/ 27-vjeçari futet në sallën e gjyqit me armë në Brazil, hap zjarr në drejtim të vrasësit të babait të tij

Një 27-vjeçar që merrte pjesë në gjyqin e vrasësit të babait të tij në Brazil ndërpreu gjyqin për të qëlluar disa herë mbi të dyshuarin dhe për ta sulmuar atë. Sipas mediave të huaja ngjarja u regjistrua në një sallë gjyqi në Sao Jose do Belmonte. Ndërkohë në lidhje me sulmin janë publikuar pamjet ku

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Vrau qiradhënësin, 22 vite burg për autorin! Mbrojtja: T’i bëhet test psikologjik! Gjykata e refuzon

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 22 vite burg Lek Vuksanin autorin e vrasjes së Petrit Vuksanit ngjarja e ndodhur më 2 maj të një viti më parë. Para togave të zeza prokuroria paraqiti provat që e implikojnë 34-vjeçarin në krimin e ndodhur në rrugën Tom Kola. Avokati mbrojtës ka kërkuar testin psikologjik për autorin

Read More
Bota Lajmi i fundit

28-vjeçarja u vra nga ish-partneri teksa fliste me policinë, shkarkohen 5 oficerë grekë

Pesë oficerë policie janë liruar nga detyra pas vrasjes së një 28-vjeçareje më 1 prill jashtë komisariatit në periferi të Agioi Anargyroi, në veri të Athinës. Mes oficerëve të pezulluar janë komandanti i stacionit dhe dispeçeri i urgjencës, i cili ishte në telefon me viktimën kur ajo u vra. Sipas rindërtimit të mediave greke, Kyriaki

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

EMRI/ Vrau nipin teksa po pastronte armën, arrestohet pas dy vitesh 65-vjeçari

65-vjeçari, Vlash Jakaj është vënë në pranga disa vite pasi vrau nipin e tij me armë gjahu.Mësohetse Jakaj vrau nipin e tij  aksidentalisht teksa po pastronte armën e gjahut. Në lidhje me këtë ngjarje Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër dënoi 65-vjeçarin me 1 vit e 6 muaj burgim, për veprat

Read More
Bota Lajmi i fundit

Serbi, dy të arrestuar për vrasjen e një 2-vjeçareje, ishte zhdukur javën e kaluar

Vajza 2-vjeçare Danka Iliç që rezultonte e zhdukur prej 26 Marsit është vrarë. Policia serbe ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj njoftoi presidenti Aleksandar Vuçiç në një seancë speciale të qeverisë serbe. “Kemi një lajm të keq për fëmijën nga Bori; Danka Iliç është vrarë,” tha Vuçiç, për mediat serbe. “Policia

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

I dënuar përjetë për vrasje të dyfishtë, kapet shqiptari i kërkuar prej vitit 1997

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar që prej vitit 1997 për vrasje të dyfishtë është arrestuar nga policia italiane në qytetin e Materas. Në kuadër të operacionit të koduar “Verdikti”, si rezultat i shkëmbimit të menjëhershëm të informacioneve të siguruara nga Departamenti i Policisë Kriminale, me Policinë e Materas u bë i mundur

Read More
Bota Lajmi i fundit

Një tjetër kandidate për kryebashkiake vritet në Meksikë, 12 viktima deri më tani në prag të zgjedhjeve lokale

Një kandidate për kryetar bashkie është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në disa të shtëna në qytetin meksikan të Celaya, në rastin më të fundit të dhunës për të dëmtuar garën e zgjedhjeve të përgjithshme të vendit. Bertha Gisela Gaytán, një kandidate për kryetare bashkie për Celaya, vdiq të hënën pasi u qëllua

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Donte të vriste politikanët, dënohet me 6 vite burg Antonio Leka

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 6 vite burgim Antonio Lekën, 37-vjeçari i cili u kap me armë dhe municione luftarake në vitin 2023. 37-vjeçari akuzohet për armëmbajtje pa leje, shitje te lëndëve narkotike, mbajtje të armëve të ftohta si dhe “përgatitje te kushteve për vrasje”. Kujtojmë se Antonio Leka u kap në aksin rrugor

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Vrau 2 vëllezërit në Durrës, Klevis Alla dënohet me 25 vite burg

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 25 vite burg Klevis Allën për vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës, ngjarje kjo e ndodhur në prill të vitit 2020, në zonën e njohur si tregu i makinave. Për te pandehurin Altin Ndoci gjykata dha pafajësi,  teksa Besian Xhixha u dënua me 6 vjet burg, ndërsa Enver Diva

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vrasja e Pëllumb Metës në Shënavlash të Durrësit, Apeli lë në burg Hysen dhe Amarildo Metën

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën arrest me burg për Hysen dhe Amarildo Metën, të cilët ndodhen në burg pas vrasjes së babait Pëllumb Meta. Të dy kishin kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë nga arrest në burg në “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”, por kërkesa e tyre u rrëzua nga

Read More