April 12, 2024
Tirana, Albania
Bota

Izraeli “godet” Iranin, vritet komandanti i Gardës Revolucionare në Siri

Avionët luftarakë izraelitë kanë goditur konsullatën iraniane në Siri duke vrarë komandantin e lartë të Gardës Revolucionare të Iranit, Mohammad Reza Zahedi, citon Reuters. Objektivi i sulmit izraelit ishte, sipas televizionit shtetëror iranian, konsullata iraniane në Damask e cila u “shkatërrua plotësisht”. Ambasadori iranian në Siri dhe familja e tij nuk ishin në mesin e

Read More
Bota Lajmi i fundit

Vritet në restorant kryetari i bashkisë teksa hante me të birin

Një kryebashkiak në Meksikë është ekzekutuar teksa konsumonte një vakt në restorant me të birin 14-vjeçar. Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në qytetin Morelia të shtetit Michoacán. Viktimë e sulmit vrastar ishte Guillermo Torres, kryetari i bashkisë së Churumuco-s. 39-vjeçari mbeti i vdekur në vend, ndërsa 14-vjeçari u plagos me armë zjarri. Torres u

Read More