April 12, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Zgjedhjet për kryetarin e degës së PD-së në Lezhë, Gjin Gjoni shpallet fitues

Ditën e sotme në Lezhë janë mbajtur zgjedhjet për kryetarin e degës. Fitues i zgjedhjeve është shpallur Gjin Gjoni, me një rezultat të thellë ndaj dy kandidatëve përballë tij. Gjoni siguroi 604 vota kundrejt kandidatëve, Albert Rrusti i cili mori 312 vota dhe Paulin Marku 131. Në procesin e votimit mësohet se kanë marrë pjesë më

Read More
Kosova

“Rasti i rrallë në Kosovë”, Konjufca: Të gjithë i duan zgjedhjet, por nuk kemi një datë

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bën me dije se Vetëvendosje, nuk ka diskutuar në mënyrë të veçantë për datën e zgjedhjeve. Ai tha se është rast i rrallë kur të gjitha partitë janë të gatshme për të shkuar në votime, por megjithatë kjo nuk ndodh. Numri dy i partisë në pushtet njofton se

Read More