June 5, 2024
Lajmi i fundit Lifestyle

I doli emri në përgjimet e një dosjeje kriminale, ekzekutohet ish-missi i njohur

Policia ekuadoriane njofton se, ish-kandidatja për Miss Ekuador Landy Párraga, 23 vjeç, është vrarë në një restorant në qytetin e Quevedo, Ekuador. Ata njoftuan se gjithashtu po mbledhin informacione dhe prova për të zbardhur shkaqet e vrasjes së modeles.

Sipas CNN, Párraga mori pjesë në konkursin Miss Ekuadori në 2022 duke përfaqësuar provincën e Los Ríos.

Në dhjetor të 2023 në disa prej bisedave të publikuara nga Prokuroria në kuadër të çështjes “Metastasis” ku po hetohet një strukturë e krimit të organizuar, ishte permendur edhe emri i saj.

Në bisedë, trafikanti i drogës Leandro Norero i kishte thënë i shqetësuar Helive Angulo-s,  administratore e pasurisë së Norero-s, se emri i Párragës figuronte në një hetim prokurorie për pastrim parash dhe prandaj nuk donte që të ishte i lidhur me viktimën.

Ish-kandidatja dhe modelja për Miss Ekuadori, Landy Párraga nuk foli publikisht për çështjen Metastasis muajt e fundit dhe nuk u procedua penalisht nga Prokuroria.