May 13, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Tirana, ‘parajsa’ e eskortave nga Amerika Latine dhe Lindja! Zbardhet skema: Vijnë në grup, qëndrojnë një muaj

Vdekja nga mbidoza me Xanax dhe Tramadol e 2 ukrainaseve 25 dhe 40 vjeçe në Tiranë të premten, të cilat u gjetën nga shoqja e tyre pasi u zgjua nga gjumi, nxori në pah edhe “punën” që ata po kryenin këto ditë në kryeqytet, shërbimin si eskortë. Ky nuk është rasti i parë i zbuluar

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit

“Shitja” e gradave në polici/ Publikohet lista me emra e Neritan Nallbatit për gradën “Drejtues i Parë”, skema korruptive

Portali Timoni.al sjell ekskluzive një tjetër skandal në policinë e shtetit që e zhvleftëson këtë institucion dhe i ulë reputacionin para mbarë opinionin publik shqiptar. Prej kohësh policia e shtetit është kthyer në një vend që funksionarë të saj janë vënë në shërbim të krimit të organizuar dhe jo në shërbim të qytetarëve. Publikohet për herë

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Ambasada Amerikane në mbështetje të publikut apo hajdutëve publikë?

Propozimi për Komision anti korrupsion, në kohën kur Olsi Rama, Olta Xhaçka, Ilir Beqja, Frida Krifca, Engjëll Agaçi, Familja Meta e shumë sheikë të tjerë mbrohen haptas nga përballja me ligjin, është tallje me pritshmëritë për një drejtësi të pavarur, apo nuk është kështu?! Ambasada amerikane lëshon lajmin e madh. Florian Sulejmani, drejtor i Agjencisë

Read More
Denonco Kronikë Lajmi i fundit

Punonjësi i Policisë së Shtetit shantazh qytetares: 3 milionë lekë ose të publikova fotot nudo

Emisioni Fiks Fare solli rastin e një zonje e cila është shantazhuar nga një punonjës i Policisë së Shtetit, i cili bashkë me të shoqen i kanë marrë qytetares 3 milion lekë të vjetra. Zonja tregon për Fiksin se policin dhe të shoqen i njohu kur punonte në treg dhe ata po kërkonin për qiraxhinj.

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Deliallisi, Nallbati dhe Jaupi, 3 “kokat” e Policisë së Shtetit në SPAK

Tre drejtues të tjerë të lartë të Policisë së Shtetit kanë përfunduar në dyert e SPAK. Këtë herë bëhet fjalë për Drejtorin e Departmentit për Policinë Kriminale Neritan Nallbati dhe Rebani Jaupi Drejtori i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë Publike, të cilët, sipas disa mediave vendase online, janë drejtuesit e lartë të radhës nga policia,

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Si e mbështeti projektin e Ajola Xoxës kompania e inceneratorit të Tiranës

Më 1 korrik 2021, platforma e artit bashkëkohor “Harabel” prezantoi një skulpturë të artistit kosovar Sislej Xhafa, të titulluar Bleta, në landfillin e Sharrës, vend-depozitimi i mbetjeve bashkiake të Bashkisë së Tiranës. Skulptura e Xhafës supozohej të ishte e para nga një seri veprash arti publike që do ta transformonin këtë “pronë private” në një

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Piramida fiskale e indianëve Sandesara në Tiranë

Dy vëllezërit indianë, që kërkohen në të gjithë botën për pastrim parash, kanë sjellë në Shqipëri, veç familjarëve e bashkëpunëtorëve të tyre, edhe skemën e biznesit që kanë përdorur në Indi dhe në Nigeri. Në pesë vitet e fundit ata kanë themeluar një numër kompanish, nëpërmjet të cilave dyshohet se vazhdojnë aktivitetin e pastrimit të

Read More
Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Elbasani – Tenderë, krim dhe drogë, dalin FOTOT e rezidencave nëntokësore të “bosëve” të qytetit

Me informacione të të huajve, që policia i dispononte, dhe me të dhëna shtesë, që ngelën rrëfime, Policia e Shtetit shpalli fitues të një tenderi një biznesmen të njohur në Elbasan, që dyshohet se ishte i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të narkotikëve. Autor: Redaksia INA Media Në dhjetor të vitit 2020, një shkresë e klasifikuar për 10

Read More
Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Deliallisi, Nallbati dhe Jaupi, 3 ‘kokat’ e Policisë së Shtetit që përfunduan në SPAK

Tre drejtues të tjerë të lartë të Policisë së Shtetit kanë përfunduar në dyert e SPAK. Këtë herë bëhet fjalë për Drejtorin e Departmentit për Policinë Kriminale Neritan Nallbati dhe Rebani Jaupi Drejtori i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë Publike, të cilët, sipas disa mediave vendase online, janë drejtuesit e lartë të radhës nga policia,

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Si u shitën gradat e policisë nga Muhamet Rrumbullaku dhe Florian Sulejmani? Ç’pritet të dalë nga përgjimet e Prokurorisë?

Arrestimi i Drejtorit të IT-së në Policinë e Shtetit, Ervin Muça, duket se po nxjerr në dritë një tjetër skandal të mundshëm në radhët e institucionit më të lartë të sigurisë e rendit në vend. Bëhet fjalë për “shitjet” e gradave të Policisë së Shtetit nga vetë kryepolici, Muhamet Rrumbullaku dhe kreu i Agjencisë së

Read More