June 19, 2024
Bota Lajmi i fundit

Tërmeti trondit Greqinë në mesnatë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë është regjistruar në orën 00:59 me orën lokale në pjesën perëndimore të Greqisë.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë (INGV), tërmeti ishte në një thellësi prej 29 kilometrash dhe epiqendrën e tij në rajonin Etolia-Akarnania.

Aktualisht nuk ka informacione për dëme në njerëz apo sende.

Tronditja është ndjerë në disa zona, si edhe në Pulia dhe Kalabri të Italisë.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image