April 17, 2024
Tirana, Albania
Lifestyle

Victoria Beckham zbulon pijen që e mban në formë

Pas fizikut të patëmetë të Victoria Beckham duket se fshihet uthulla e mollës. Ish- Spice Girl dhe stilistja britanike zbuloi se e nis

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Vuçiç hakmerret për KiE, ndalohen qindra kosovarë në kufij, mes tyre zv.drejtori i policisë

Mbi 300 shtetas kosovarë janë ndaluar në pikat kufitare që lidhin Kroacinë me Serbinë dhe Hungarinë me Serbinë, nga ajo që është cilësuar

Read More
Politikë

Sulmet e Metës, SHBA, BE e Britani njëzëri: Të papranueshme deklaratat kundër SPAK

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka reaguar ndaj sulmeve që janë bërë në drejtim të Altin Dumani nga Ilir Meta. Në një

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

“Zyrtarë policie punojnë me krimin”, Balla ia kthen Dumanit: Asnjë dekonspirim, na besojnë partnerët

Një pyetje mbi bashkëpunimin mes Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë në luftën kundër kriminalitetit, i dha mundësinë Taulant Ballës t’i kthente përgjigje Altin

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

“Më detyroi gangsteri që arrestova”, ish-polici shqiptar kapet në shtëpi bari në Skoci

Dy vite pas hekurave do të duhet të qëndrojë një ish-efektiv policie nga Shqipëria, pasi u arrestua nga policia britanike në Livingston të

Read More
Sport

Dhuna në fushë, procedohen penalisht 4 futbollistë nga Erzeni dhe Partizani

Ndeshja ndërmjet Erzenit dhe Partizanit në kampionatin e 21-vjeçarëve përfundoi mes grushteve dhe dhunës masive.   Incidentet në Shijak, ndërmjet lojtarëve të dy

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Shantazhonin gratë dhe vajzat në rrjetet sociale, arrestohet një prej administratorëve të një grupi në “Telegram”

Prokuroria Themelore në Prishtinë thotë se me urdhër të saj është arrestuar një person, i cili dyshohet të jetë një prej administratorëve të

Read More
Bota Lajmi i fundit

Paralajmërimi ndaj Vuçiç-Dodik, projektligji në Senat, kërkohet më shumë Amerikë në Ballkan

Kongresi amerikan kërkon që Shtetet e Bashkuara të kenë një angazhim më të madh në Ballkanin Perëndimor. Për këtë arsye, Komisioni për Çështje

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Kërkuan lirimin nga ‘arresti shtëpiak’, Apeli i GJKKO lë në fuqi vendimin për Berishën dhe Malltezin

Apeli i Gjykatës së Posaçme Anti-korrupsion ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi, për revokimin e masës

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Nepotizëm në PL, Kryemadhi-Metës: Shfokusim nga inceneratorët, i shërbejnë Ramës e Veliajt

Monika Kryemadhi i ka cilësuar akuzat e Ilir Metës, kryetarit të Partisë së Lirisë, njëherazi bashkëshort i saj, për nepotizëm në parti, si

Read More